Road trip 2018. (4) Ketvirta diena. Gyvenam Holivude!

« Trečia diena. Highway 1. Visa diena kelyje.

Šiandienos mūsų tikslas.

Iš ryto – vėl tradicinis ritualas. Šiokie tokie pusryčiai, apsipirkimas kelionei ir Starbucks puodelis. Mašinoje vėl visu garsu groja Sirius XM stotis The Heat su savo penkiomis tos pačiomis dainomis, o mes riedam į kelią.

Vakar atsižiūrėjom pakrantės vaizdų, tai nusprendėm pirmą rimtesnį sustojimą padaryti Santa Barbaroje. Apėjom ją, bet ilgam irgi neužsibuvom. Judėjom toliau, link LA, link savo užsakyto Airbnb Holivudo rajone.

Ramybė Santa Barbaroje.

Ir tada supratom, kas yra LA traffic. Kuo arčiau miesto, tuo daugiau juostų ir automobilių ir tuo viskas juda lėčiau. 8 juostos automobiliams ir visos stovi vietoje, tik karts nuo karto tarp mašinų prazvimbia motociklas. Jei maps.me rodo 12 minučių, gali užtrukti ir valandą. Arba dar daugiau. Vėliau nusprendėm, kad todėl Kalifornijoje ir legalizavo žolę, nes kitaip po visos dienos kamščiuose žmonės išeitų iš proto…

Kartais judam, kartais stovim.

…o žolės čia įsigyti paprasta. Centre nemažai vietų, kur užtenka ateiti, parodyti pasą prie langelio, tave užregistuoja ir tampi “pacientu”. Pusę publikos sudaro vietiniai nuolatiniai lankytojai. Kitą pusę – turistai. Prie langelio sėdi mergina ir mikliai suvedinėja naujų klientų duomenis, o šalia tvarką stebi Policijos pareigūnas. Registracija užtrunka minutę, tuomet gali keliauti link kitų durų, sučirškia automatinis užraktas ir laiptais patenki į rūsyje esančią parduotuvę. Konsultantai vos spėja suktis, o žmonės čia perka viską. Gali pasirinkti kokį tik nori mišinį suktinei, gali pirkti saldainius ar sausainukus, skysčius, arba tiesiog įsigyti vienkartinį “veipą” paruoštą naudojimui. Kad klientų netrūksta, matosi ne tik viduje, bet supranti ir eidamas gatve – beveik kiekvienam kvartale kur nors užuosi pro langą sklindantį dūmelį. Teoriškai viešoje vietoje rūkyti negalima, bet tą patį dūmelį užuosi ir paplūdimiuose. Patys “pacientai” labai nesidemonstruoja, bet kvapas išduoda.

Viena iš vietų, kur galima įsigyti “vaistų”.

Kai pagaliau sulaukėm Airbnb šeimininko, gavom raktus nuo visai neblogoje vietoje esančio buto. Apsidžiaugėme, kad neėmėm kito varianto su parkingu gatvėje, o gavom vietą mašinai kieme. Nors tam kvartale parkingas ir nemokamas, vietos rasti būtų beveik neįmanoma, tad sutaupėm nervų ir laiko.

Nenorintiems gaišti kamščiuose – gatvėje besimėtantys paspirtukai. Plačiau apie juos kitame įraše.

Los Andželas – industrinis miestas. Toks įspūdis susidarė vos atvažiavus. Aplink vien studijų angarai, arba milžiniški priemesčiai, kur gyvena visi nuo pradedančiųjų aktorių iki profesionalių valytojų. Ir kartais dar neaišku, kurie uždirba daugiau, nes nei vienos iš šių profesijų kelias nėra rožėmis klotas.

Kai kurie priemesčiai tęsiasi kvartalas po kvartalo, o kamštis per juos vangiai juda nuo šviesoforo iki šviesoforo. Įvažiavęs į kokį Little Korea gali net neberasti angliškų iškabų, viskas hieroglifais. Šen bei ten matyti dangoraižiai, prestižiniai rajonai, bet daugiausia – tiesiog priemesčiai, kuriuose verda visai ne superžvaigždžių, o paprastų žmonių, bandančių išgyventi brangiame mieste ir kažką susikurti, gyvenimas. Daug kam tai ir nepavyksta. Benamių problema čia milžiniška. Vos išsukus kelis žingsnius iš pagrindinių gatvių, gali pamatyti daugybę tiesiog gatvėje pastatytų palapinių. Žmonės čia miega, šalia laiko minimalią savo mantą ir jau tampa neatskiriama miesto vaizdo dalimi. Ryte aktoriai skuba į atrankas ir filmavimus, o benamiai keliasi iš stingdančio miego gatvėje.

Los Andžele reikia gan atsakingai išsidėlioti taškus, kuriuos nori pamatyti. Reikia gerai pasiskaičiuoti maršrutą, nes kitaip gali tiesiog iššvaistyti daug laiko stovėdamas kamštyje. Mes sustyguoto plano neturėjom, bet turėjom net keturias dienas, tai labai ir neskubėjom.

Hollywood.

Kadangi gyvenom Holivudo rajone, tai nebuvo itin toli pėsčiomis paėjėti iki Šlovės alėjos ir kitų aplink esančių vietų. Aišku, galima keliauti ir Uberiu. Dar buvo visai patogu, kad Airbnb šeimininkas nepatingėjo ant sienos pakabinti sąrašiuko su jo rekomenduojamais netoliese esančiais barais ir klubais. Vakare pajudėjom į centrą. Turistai zuja Holivudo bulvaru, fotografuoja šaligatvių plyteles su žinomų aktorių ir kitų garsenybių žvaigždėmis. Besidairydami ir beieškodami praeinančių žvaigždžių dažniausiai sutinka tik kito turisto tokias pat ieškančias akis.

Žvaigždė.

Kai planavom kelionę, labai pasidomėti naktiniu gyvenimu nespėjom. Ir paaiškėjo, kad veiksmas nebūtinai yra ten, kur galvojom. Nors atrodytų, kad Holivudo bulvare ir aplink jį yra geriausi barai ir klubai, laikai keičiasi. Aišku, dar svarbu ir Kokio stiliaus ieškoma, bet kai kas sako, kad daugiau gerų vietų randasi Downtown LA, o Holivudo bulvare mažėja. Galima rasti ir neblogų vietų, pvz. baras ant stogo. Bet galima patekti ir į klubelį, kuris yra pagrindinėje gatvėje, o viduje tiesiog groja kažkokia vietinė roko grupelė savo penkiems draugams. Ir jei pasakai, kad atėjai čia ne dėl grupės, o dėl baro, mokėti už įėjimą nereikia. Arba gali atsidurti pustuščiame bare, kur prie staliukų po darbo dienos nuobodžiauja tik keli vietiniai draugai.

Sound Night Club.

Kai kurios vietos sudarė įspūdį, kad Vilniuje, Vilniaus gatvėje esančiuose baruose nepalyginamai daugiau veiksmo negu žvaigždžių sostinėje. Čia tikriausiai todėl, kad dabar žvaigždėms nebereikia eiti į viešas vietas norint būti pastebėtoms. Užtenka įsikelti Instagram story ir dėmesys garantuotas. Mažiau žvaigždžių gatvėje – mažiau ir smalsių turistų. Gal per mažai domėjomės, bet palyginimui, Majamyje net ne sezono metu vakarais tokia mėsmalė, kad net negali lyginti. Ten veiksmas vyksta visur, LA pasirodė kažkaip tuštoka.

Penkta diena. Holivudo ženklas ir Venice Beach kioskeliai »

Patiko? 9

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *