Road trip 2018. (5) Penkta diena. Holivudo ženklas ir Venice Beach kioskeliai.

« Ketvirta diena. Gyvenam Holivude!

Tolumoje – mūsų pirmasis šios dienos tikslas.

Rytą pradėjom nuo pusryčių Denny’s. Čia toks senas užkandinių tinklas, kuris dirba visą parą. Maistas paprastas, nebrangus, jo daug ir jis tikrai amerikietiškas. Kiaušinienė, šoninė, didžiuliai blynai, nuolat papildoma kava… Skonis gal ir neypatingas, bet atmosfera kaip iš amerikietiškų filmų. Nors braškės, kurios buvo patiektos su blynais, buvo tokios kvepiančios ir saldžios, kad dabar galvoju, ar esu skanesnių kur nors valgęs.

Blynai su mėlynėmis ir stebuklingomis braškėmis.

Prikimšę pilvus milžiniškomis porcijomis pajudėjom į Holivudo kalvas, link Holivudo ženklo. Vėl buvo mano eilė vairuoti, todėl visai apsidžiaugiau. Smagu nardyti siauromis gatvelėmis stačiomis įkalnėmis. Iš abiejų pusių namų sienos ir tvoros, vietomis nelabai yra kur prasilenkti. Gyventi būtų ne itin patogu, bet pasižvalgyti smagu. Tiesa, Tokie žvalgytojai tikriausiai labai užknisa vietinius, nes vienas lėčiau važiuojantis vairuotojas taip atsibodo už jo esančiam, kad pastarasis visą kelią žemyn tiesiog lydėjo jį nuspaudęs garso signalą, kol galiausiai teko atlaisvinti kelią ir leisti aplenkti. Mums juokinga, o žmogui, kuris kasdien turi slinkti į miestą paskui žioplius, tikriausiai jau senokai nebe.

Vienoje Hollywood Hills vietoje matėm krepšinį, pastatytą ten, kur gatvė šiek tiek išplatėja ir yra vietos pamėtymui. Šalia – kelias nuo kalno žemyn. Geriau jau kamuolys nenuriedėtų… Tikriausiai čia visi išmoksta pataikyti 100% tikslumu, nes niekas nenori bėgti atnešti kamuolio.

Holivudo ženklą žiūrėjom iš vietos, kuri maps.me buvo pažymėta kaip “best view of Hollywood sign”. Vingiuotoje žemyn besileidžiančioje gatvelėje pristatyta mašinų, bet visi tik atvažiuoja, pasidaro nuotrauką ir išvažiuoja, tad vietos rasti įmanoma. Tik nepamirškit užtraukti stovėjimo stabdžio…

Trumpam sustojantys turistai. Mes važiavom arčiau.

Na, o jei neturit idėjų nuotraukai – ne bėda. Visi čia atvažiuoja to paties. Pasidaro nuotrauką, Instagrame užtagina, kad buvo, ir juda toliau. Pastovėję nuošalyje porą minučių prisirinksite pačių originaliausių pozų ir pozavimo vietų idėjų. Arba tiesiog paieškokite Instagrame #hollywoodsign ir darykite kaip daro kiti. Paprasta. Kopijavom idėjas mes, o paskui kiti kopijavo mus. 

Negali sakyti, kad buvai Los Andžele, jei neturi nuotraukos prie Holivudo ženklo.

Dar pakeliui aplankėm kažkokį didžiulį LA vandens rezervuarą. Tada pajudėjom link Grifito observatorijos. Čia jau buvo pats dienos metas, tai mašinų kelyje link jos daugybė. Mes pavažiavom šiek tiek žemiau, pasistatėm mašiną didelėj aikštelėj ir užlipom taku link observatorijos. Iš čia dar kartą galima pamatyti viską iškart: vienoj pusėj LA panoramą, o kitoj – Holivudo ženklą.

LA panorama iš observatorijos. Rytas dar debesuotas, bet tuoj viskas pasikeis.

Vėliau pajudėjom link Beverly Hills rajono. Aukštos palmės, prabangūs namai, plačios gatvės ir prabangios mašinos. Kiekvienam kieme privalo stovėti juodas S-class Mercedes Benz. O antra mašina irgi būtinai bus europietiška, dažniausiai koks BMW 4-er. Ir čia nejuokauju, tokia kombinacija stovi gal kas antrame Beverli Hilso kieme. Visi turi pinigų, bet visi gyvena pagal tą pačią formulę.

Dar vienas iš tų ženklų, prie kurių visi laukia eilėje fotografuotis.

Šalia, kitoje Santa Monica bulvaro pusėje, prasideda Rodeo Drive. Tai prabangių parduotuvių gatvė. Aukščiausios klasės laikrodžiai, aukščiausios klasės apranga. Viskas vienoje vietoje. Čia vaikšto ne tik turistai, bet ir apsipirkinėja vietiniai. Manau, kad čia tikrai yra šansų sutikti žvaigždžių. Jei jau ne apsipirkinėjančius, tai bent besireklamuojančius savo prabangiuose automobiliuose. Los Andžele populiaru išsitraukti savo super ar hyper automobilį ir pravažiuoti pirmyn atgal Rodeo Drive. Kol praeisit šią gatvę tikrai turėtumėt pamatyti kokį išskirtinį automobilį.

Rodeo Drive kampas.

Iš Beverli Hilso pajudėjom į legendinį Venice Beach. Čia pradėjom nuo paspirtukų išbandymo. Šiais metais Amerikoje prasidėjo paspirtukų beprotybė. Panašiai kaip Citybee Lietuvoje – imi paspirtuką, atrakini su mobilia programėle, važiuoji kur nori, palieki kur nori šalikelėje ir tada tiesiog užrakini su tuo pačiu appsu ir susimoki už laiką. Atrakinti kainuoja dolerį, o važiuoti $0.15 už minutę. Imi ir gali lėkti su vėjeliu dviračių taku palei paplūdimį. Tik tų paspirtukų tiek daug, kad jau darosi mėsmalė ir kai kurie miestai ar rajonai juos riboja arba uždraudžia. Laimė, pajūryje lakstyti dar galima.

Bird paspirtukai. Dar yra Lime, JUMP ir kiti konkurentai…

Venice Beach – tai toks didelis didelis šurmuliuojantis turgus. Daug turistų, daug vietinių, aplink pilna benamių (todėl naktį ten pavojinga). Prekystaliai ir kioskai apdriskę. Bet veiksmas verda. Gatvėje šoka Amerikos talentai (bent jau jie save tiap vadina). Šalia dainuoja vaikai. Dainuoja, nes šalia dainuoja ir tėvas ir vis piktu žvilgsniu veria pavargusius vaikus, kad tie jam pritartų. Reikia susirinkti pinigus iš praeivių. O praeivių daug, vietomis net sunku prasilenkti.

Venice Beach.

Šalia paplūdimio yra ir garsusis Venice Skate Park. Aplink jį būriuojasi žiūrovai, stebi ir palaiko triukus atliekančius riedlentininkus. Netoliese yra ir Muscle Beach, “štanginė” paplūdimyje. Čia vyrai lanksto geležį, arba tiesiog sėdi ir demonstruoja rezultatus. Dažniausiai antrasis variantas, nes visi į Venice Beach renkasi dėl dėmesio.

Ekstreamalai.

Kai mes ten buvome, jau buvo antra dienos pusė, bet saulės dar buvo. Ir vistiek paplūdimio smėlis buvo beveik tuščias, nors pėsčiųjų take vos radai kur padėti koją. Matyt, čia visi ateina kaip į pramogų vietą, o ne kaip į paplūdimį.

Rytinių debesų jau seniai nebėra.

Rytoj mūsų laukė kelionė į Universal Studios. Bilietus turėjom nusipirkę iš anksto ir buvom tam paskyrę visą dieną.

Šešta diena. Universal Studios. »

Patiko? 5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *