Road trip 2018. (7) Septinta diena. Niekur neskubėjimas Los Andžele.

« Šešta diena. Universal Studios.

Vaizas iš The Getty Center.

Šią dieną jau buvom nusprendę, kad šiek tiek per daug laiko paskyrėm Los Andželui. Jei nebūtumėm turėję Airbnb dar vienai dienai, jau būtumėm judėję toliau.

Dieną pradėjo nuo Getty muziejaus (The Getty Center). Turtingiausias muziejus pasaulyje, nes 1982 metais  paveldėjo 1,2 milijardo dolerių. Ten pamatysit garsiausių tapytojų paveikslus (Rubens, Rembrandt, Monet, Van Gogh…). Muziejus stovi ant kalno ir iš visų kampų atsiveria puikūs vaizdai į Los Andželą. Šalia yra sodas su įvairiausiais kruopščiai prižiūrėtais augalais ir skulptūromis. Na, ir pačio muziejaus architektūra įspūdinga.

Taip atrodo muziejus.

Muziejus ir turai jame nemokami, reikia susimokėti tik už parkingą. Pasistačius mašiną traukinukas užkelia jus į kalną. Įėję gaunate turų tvarkaraštį. Galite eiti į turą arba apžiūrinėti patys. Pasirinkę trumpą turą užtruksite virš valandos, o pasirinkę kelis ilgesnius ar apžiūrinėdami patys galite praleisti ir visą dieną.

Muziejaus sodas.

Dar yra kita lokacija, Getty Villa, skirta senovės Graikijai ir Romai, bet ten nesilankėm.

Užvakar šiek tiek nusivylę Venice Beach turgumi šiandien nusprendėm, kad reikia aplankyti ir garsųjį Santa Monica paplūdimį ir jo tilta į jūrą. Mes pasistatėm mašiną šiek tiek toliau, bet yra didžiulis parkingas ir prie pat tilto. Diena pasitaikė karšta, paplūdimys buvo šiek tiek gyvesnis, bet neužgultas.

Veiksmas ant tilto. Šitas jau medinis, neasfaltuotas.

Priėjus prie tilto galo gali šiek tiek palipti laiptukais žemyn. Viršuje praeiviams dainavo mergina, o apačioje radau jūrų liūtą, kuris šalia turėklų šoko pagal tą dainą ir pozavo turistams. Pagalvojau, kad nemažai šansų, jog jie dirba kartu.

Chill…

Diena pasitaikė žiauriai karšta. Nė debesėlio nuo pat ryto. Šiek tiek pabuvę prie vandenyno patraukėm atgal. Dar užsukom pavalgyti į šiek tiek giliau nuo pakrantės esančioje True Food Kitchen. Maistas visai neblogas, šviežias, gerai paruoštas. Man patiko, kad jie skaniai paruošia saldžias bulves garnyrui.

True Food Kitchen. Aš valgau per daug burgerių.

Kai pajudėjom atgal į Holivudą, jau buvo prasidėję kamščiai. Nepasinaudojom online navigacija, todėl vėl patekom į situaciją, kai navigacija rodo keliolika minučių kelio, o važiuojame pusantros valandos. Na, bent jau turi laiko atsižiūrėti į šalia eisme lygiai taip pat įstrigusius Bentley, Ferrari, Maserati ir panašius automobilius.

Tiesiog važiuojam.

Pakeliui namo dar užsukom į Food 4 Less. Iš apsipirkinėjančių ir rajono matyti, kad pavadinimas atitinka produktą. Čia tikrai renkasi žmonės, norintys sutaupyti. Užtat pačios prekės normalios kokybės, tiesiog pigesnės. Vėliau dar pastebėjom, kad ant gauto plastikinio, kaip mums pasirodė, vienkartinio maišelio yra instrukcijos – jį naudoti daug kartų, tada išplauti ir sėkmingai naudoti toliau.

Kad jau prakalbom apie parduotuves, tai paminėsiu ir visai priešingo tipo krautuvę: Trader Joe’s. Čia jau renkasi visai kitokia publika. Visos prekės brangesnės, visos tik jų pačių brando. Apsilankėm kelis kartus, nes radom visai skanių dalykų. Tik su salotomis išeidavo keistai. Draugai vis pirkdavo ir girdavo, aš vis pirkdavau ir niekaip negalėdavau pabaigti suvalgyti…

Vakare grįžę nusprendėme paskutinį vakarą dar išlįsti į miestą, aplankyti kelis barus ir suvenyrų parduotuves. Holivudo bulvare pavalgėme neskanios brangios picos “kaip Niujorke”. Tame bulvare jos visos “kaip Niujorke” ir, tikriausiai, visos neypatingos. Bet ką padarysi, kai esi alkanas…

Galima nusipirkti asmeninį oskarą “geriausiam sau”.

Bulvare radome vieną neblogą vietelę, iš kurios vakare atsiveria vaizdas į gatvėje vykstantį judesį. Tiesiog pakilkite laiptais atvirame prekybcentryje, esančiame šalia Dolby Theatre. Pamatysite žvaigždėtus šaligatvius, žmones ir automobilius iš viršaus.

VIP vaizdas.

Čia buvo paskutinis mūsų vakaras Los Andžele. Jau visai norėjom judėti toliau, tai nekantriai laukėm rytojaus kelionės į Las Vegasą.

Aštunta diena. Las Vegasas iš viršaus. »

Patiko? 3

One response to “Road trip 2018. (7) Septinta diena. Niekur neskubėjimas Los Andžele.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *